Naprawa klarnetu, naprawa saksofonu, remont klarnetu, remont saksofonu, remont klarnetu kraków, remont saksofonu kraków

SERWIS I NAPRAWA INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH

Naprawa klarnetu, naprawa saksofonu, serwis instrumentów dętych

Nazywam się Grzegorz Kochański i jestem klarnecistą oraz serwisantem klarnetów i saksofonów. W Krakowie prowadzę własny warsztat naprawy instrumentów dętych drewnianych pod nazwą GK Woodwind Atelier.

Klarnet był i jest nadal największą moją pasją. Dlatego chętnie poszerzam swoją wiedzę na temat tego instrumentu, a także na temat instrumentów pokrewnych, należących do rodziny dętych drewnianych. W swojej pracy często spotykam się z najróżniejszymi pytaniami dotyczącymi klarnetów i saksofonów. Czasami są one bardzo skomplikowane, wymagają rozbudowanej odpowiedzi, czy specjalistycznej wiedzy. Problematyka instrumentów dętych drewnianych jest przecież bardzo złożona. Właściwie na każdym etapie produkcji mamy do czynienia z fachowcami z zupełnie różnych dziedzin: obróbki drewna, metalurgii, mechaniki, czy akustyki. A to tylko kilka przykładów! Dopiero suma prac tych wszystkich ekspertów, lata doświadczeń i nauki dają ostateczny efekt w postaci instrumentu gotowego do gry.

Jednak to tylko czubek góry lodowej. W grę wchodzą również coraz nowsze i lepsze akcesoria, które mają na celu ułatwiać pracę z instrumentem. Produkty, które są także owocem pracy grup inżynierów i ekspertów.   

                                                                                                               

 

Witaj na blogu!

30 kwietnia 2020
Blog o instrumentach dętych drewnianych, konserwacja klarnetu i saksofonu, ciekawostki, nowości w świecie instrumentów dętych

Jak zatem nie zgubić się w gąszczu tych wszystkich informacji? Czy to oznacza, że chcąc umiejętnie wykorzystywać możliwości instrumentów i akcesoriów i odpowiednio o nie dbać musimy sami posiąść całą ekspercką wiedzę na ich temat? Oczywiście nie. Jednak dodatkowa wiedza z pewnością pomoże w codzienności muzyka pasjonata czy zawodowca.

Dlatego postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym i w formie bloga i cyklicznie publikowanych, krótkich materiałów spróbować odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości. Mam nadzieję, że uda mi się wpleść wiele ciekawostek, nie tylko z dziedziny techniki produkcji instrumentów dętych drewnianych, ale także o bieżących wydarzeniach świata artystycznego. Tutaj dowiesz się:

  • Jak dbać o swój instrument?
  • Jak rozpoznać, że instrument wymaga naprawy?
  • Jaka jest historia powstania klarnetu i saksofonu?
  • Dlaczego saksofon należy do rodziny dętych drewnianych?
  • Jak wygląda produkcja instrumentów współcześnie?

…i wiele, wiele więcej!

Nie ukrywam, że i dla mnie będzie to wspaniała okazja do pogłębiania wiedzy i pielęgnowania swojej pasji. Jestem otwarty na Wasze propozycje tematów, które warto poruszyć. Piszcie na adres e-mail info@gkwoodwindatelier.pl lub dajcie znać w komentarzach.

Do zobaczenia!

 

Grzegorz Kochański
GK Woodwind Atelier

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robimy

GK Woodwind Atelier to firma prowadząca działalność w zakresie serwisu i naprawy instrumentów dętych drewnianych. Warsztat specjalizuje się w naprawie i renowacji klarnetów oraz saksofonów. Warsztat jest zlokalizowany w Krakowie.

https://www.facebook.com/gkwoodwindatelier