Naprawa klarnetu, naprawa saksofonu, remont klarnetu, remont saksofonu, remont klarnetu kraków, remont saksofonu kraków

SERWIS I NAPRAWA INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH

Naprawa klarnetu, naprawa saksofonu, serwis instrumentów dętych

Właśnie minął długi, czerwcowy weekend. Letnia pogoda, leniwe popołudnia, czas na oddech – większość z nas najpewniej tak opisze 4 ostatnie dni. Korzystając z tej okazji postanowiłem poświęcić chwilę muzyce. Wyjąłem instrument i rozpakowałem świeżą paczkę stroików Rigotti.

 

Stroiki - dlaczego są takie drogie?

15 czerwca 2020
Stroik do saksofonu, stroik do klarnetu, cena stroików

podpis zdjęcia 2

Jakich stroików używasz na co dzień? Czy według Ciebie ich koszt jest uzasadniony? Podziel się opinią w komentarzach.

Przyjemnego dnia!

Grzegorz Kochański
GK Woodwind Atelier

Stroik – zwykle bezrefleksyjnie zakładamy go na ustnik i do dzieła! Przecież nie ma się nad czym zastanawiać. Ot, kawałek trzciny. Wszystkie są do siebie podobne. Tymczasem stroik, czyli najczęściej wymieniana część eksploatacyjna w instrumencie dętym drewnianym jest jednocześnie elementem prawdopodobnie najbardziej unikalnym i niepowtarzalnym. Niestety ta unikatowość kosztuje. Zazwyczaj od 10 do kilkudziesięciu złotych za pojedynczą sztukę! I tu pojawia się pytanie: dlaczego tak prosta rzecz jest wyceniana tak wysoko?

Początkowo zamierzałem opisać cały proces produkcji współczesnych stroików, jednak podczas poszukiwania materiałów na ten temat natknąłem się na film Jay Metcalfa z kanału Better Sax. Jay odbył podróż na południe Francji do fabryki stroików Rigotti. Marki, z której sam korzystam. Po obejrzeniu klipu stwierdziłem, że materiał ten wyczerpuje temat w dużym stopniu i jednocześnie jest niesamowicie ciekawy!Powroty do codziennej pracy po chwili beztroski bywają trudne… Dzisiaj zamiast rozpisywać się na temat technologii produkcji stroików, publikuję ten post razem z filmem z kanału Better Sax. Mam nadzieję, że pozwoli on na łagodniejsze wejście w codzienny rytm. Jednocześnie materiał bardzo dobrze odpowiada na pytanie zadane w tytule. Myślę, że po jego obejrzeniu, każdy spojrzy na stroik jak na element unikalny i wart swojej ceny!

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robimy

GK Woodwind Atelier to firma prowadząca działalność w zakresie serwisu i naprawy instrumentów dętych drewnianych. Warsztat specjalizuje się w naprawie i renowacji klarnetów oraz saksofonów. Warsztat jest zlokalizowany w Krakowie.

https://www.facebook.com/gkwoodwindatelier